stronaoinvitro.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

OŚWIADCZENIE w sprawie cenzury stosowanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji wobec telewizji TRWAM

Redakcja serwisu stronaOinvitro.pl uznaje działania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, uniemożliwiające przyznanie miejsca na platformie cyfrowej - multipleksie dla katolickiej telewizji TRWAM, za wyjątkowo naganne, krzywdzące i niesprawiedliwe. To jawna cenzura katolickich treści.

   W świetle informacji przedstawianych szeroko przez dyrektora finansowego Fundacji Lux Veritatis, ubiegającej się o koncesję dla TV TRWAM, jej oferta wypada znacznie korzystniej niż w przypadku wielu podmiotów, które składały wnioski otrzymując koncesje, mimo braków formalnych we wnioskach lub niewystarczającego kapitału, o czym doskonale wiedziała KRRiT.

     Rażąco niespójne kryteria uprzywilejowujące podmioty opcji liberalno-lewicowej oraz niezwykle krytyczne wobec katolickiej telewizji, świadczą ewidentnie o dyskryminacji tego nadawcy. Bez względu na gładkie uzasadnienia płynące ze strony przewodniczącego KRRiT, pana Jana Dworaka, widzimy, że celem tej ściśle polityczno-ideologicznej dyskryminacji jest umocnienie postkomunistycznego układu medialno-biznesowego, który powstał podczas negocjacji przy okrągłym stole w 1989r. między komunistami i lewicą laicką, udającą opozycję. Układ ten nie toleruje wolnych mediów, upatrując w nich zagrożenie poprzez ujawnianie prawdy o swoim stalinowskim rodowodzie.

   Działania przewodniczącego KRRiT pana Dworaka łamią zasadę równego dostępu do mediów dla wielu milionów katolików i zahaczają o typowo totalitarną cenzurę prowadzoną w czasach komunistycznych przez Urząd Kontroli Prasy i Widowisk.

   Wyliczanie przez przewodniczącego Dworaka podczas posiedzenia Komisji Sejmowej "katolickich okienek" w programach telewizji publicznej pozostaje groteskowe wobec zalewu ateistycznych i deprawujących programów wielu stacji komercyjnych. Uprzywilejowywanie w procesie koncesyjnym stacji, które emitowały poniżające godność ludzką programy typu reality show czy maczanie polskiej flagi w psich odchodach stanowi działanie na szkodę interesu społecznego.

     Czy telewizja TV TRWAM propagując ład społeczny oparty na zasadach "Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu", w przekonaniu KRRiT stanowiłaby dla kogoś zagrożenie ? Odpowiedź pozostawiamy panu Dworakowi oraz przewodniczącej Sejmowej Komisji Kultury Iwonie Śledzińskiej-Katarasińskiej.

     Popieramy akcje uświadamiajające Polaków odnośnie mechanizmów rządzących światem miedialno-biznesowym w III RP. Dziękujemy zwłaszcza episkopatowi, biskupom, pojedynczym księżom, którzy nie stoją z boku, włączając się w życie społeczno-polityczne.

     Niezastąpionym i skutecznym medium w sytuacji gdy media katolickie są dyskryminowane, okazuje się ambona, wobec której bledną głosy różnych wybiórczych różowych pismaków. Dziękujemy za wszelkie płynące z niej głosy w obronie prawdy, Kościoła Katolickiego i naszej Ojczyzny. To skuteczna droga ukazywania prawdy o środowiskach stosujących cenzurę wobec katolickich mediów.

Zespół Redakcji - stronaOinvitro.pl