stronaoinvitro.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

40 dni dla życia w Warszawie - młodzież pod kliniką in vitro

Podczas Wielkiego Postu młodzież z warszawskiego KSM organizuje 40 dniową akcję modlitewną pod kliniką in vitro przy ul. Złotej 6 w centrum Warszawy. Cieszy świadomość młodych ludzi w kwestii nieuniknionego zabijania zbędnych embrionów podczas tej procedury, często większa niż świadomość wielu posłów. Polecamy szczegółowe informacje podane na stronie KSM: www.40dni.ksm.org.pl .

Akcja wzorowana jest na amerykańskiej akcji 40 days for life, w której obrońcy życia modlą się pod klinikami aborcyjnymi.

40dni

Za stroną Akcji:

"40 dni dla Życia w Warszawie" - to tytuł akcji, która ruszyła dziś w stolicy, a potrwa aż do Niedzieli Palmowej. Przez cały ten okres przed kliniką Invicta przy ul. Złotej, w godzinach jej otwarcia, trwać będzie nieustanna modlitwa, będąca znakiem sprzeciwu wobec wykonywania procedur "In vitro". Akcję podjęło Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, jednak wciąż włączają się w nią kolejne osoby z ruchów i wspólnot katolickich z terenu całej Warszawy.

 

W akcji chodzi o 3 rzeczy - mówi Michał Baran, prezes warszawskiego KSM - po pierwsze swoją obecnością zasygnalizować, że "In vitro" nie jest w porządku, po drugie zainteresowanym i przechodniom wręczać materiały ukazujące prawdę o "In vitro" oraz dostępnych alternatywach, no i po trzecie, najważniejsze, modlić się. Sam pomysł na akcję zaczerpnięty jest z amerykańskiej kampanii "40 Days for Life": To oni nas zainspirowali, ale też niejako przyjęli pod swoje skrzydła, zezwalając na dołączenie do ogólnoświatowej kampanii, której dorobek jest naprawdę imponujący - mówi główny organizator.

 

Jak można wyczytać na oficjalnej stronie "40 Days for Life", na skutek 40-dniowych modlitw pod klinikami aborcyjnymi oraz w innych miejscach publicznych, w ramach 1,633 dotychczasowych akcji udokumentowano 5,045 przypadków rezygnacji kobiety z decyzji o aborcji, 61 rezygnacji pracowników przemysłu aborcyjnego oraz 21 likwidacji klinik aborcyjnych w bezpośrednim następstwie akcji.

 

W Warszawie, przy ul. Złotej 6, modlitwa będzie prowadzona w godz. 6.00-21.30 od poniedziałku do piątku oraz w godz. 7.00-16.00 w soboty.

 

Kontakt dla mediów: Michał Baran, Tel. 506 139 543