stronaoinvitro.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dofinansowanie in vitro w Częstochowie bezprawnie. Opinia RIO jest jasna

Decyzja Rady Miasta Częstochowy o dofinansowywaniu niemoralnej procedury zapłodnienia pozaustrojowego in vitro w ocenie Regionalnej Izby Obrachunkowej nie ma podstaw prawnych. Jak podaje Dziennik Zachodni (03.03.2012) ?Stanowisko Regionalnej Izby Obrachunkowej jest w kwestii in vitro jasne. Pieniądze w budżecie można było na ten cel przeznaczyć, ale nie można ich wydać, bo w tym przypadku naruszono by dyscyplinę finansów publicznych. Zdaniem RIO, nie ma bowiem ustawy, która pozwalałaby na płacenie z miejskich pieniędzy za zabiegi in vitro.?

    Ponadto skargę na decyzję Rady Miasta Częstochowy zamierzającej rozrzucać pieniądze częstochowskich podatników do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego złożyła już Unia Laikatu Katolickiego. ?Zdaniem Krzysztofa Janusa, wiceprezesa tego stowarzyszenia, gmina nie może wykonywać zadania z zakresu należącego do państwa, bez zabezpieczenia środków finansowych na ten cel. Unia do skargi dołączyła podpisy 1800 częstochowian.? (za DzZ). Przewodniczącym Rady Miasta Częstochowy jest Zdzisław Wolski z SLD. Jak czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Miasta ? ?lekarz-internista, współwłaściciel firmy budowlanej?. Zacietrzewienie ideologiczne radnych lewicy odnośnie niszczenia porządku naturalnego - czego wyrazem jest próba dofinansowania procedury in vitro niszczącej nadliczbowe zarodki ludzkie i degradującej znaczenie małżeństwa - przerasta zdrowy rozsądek. Lokalna prasa siłą rzeczy nagłaśnia kompromitację częstochowskich radnych, będących także na bakier ze znajomością prawa dotyczącego finansów publicznych. Uchwała Rady Miasta Częstochowy to kuriozum - bezprawne finansowanie nielegalnego procederu wykorzystującego luki prawne.

Mamy nadzieję, że radni chcący finansować in vitro z pieniędzy podatnika w Płocku, przyjrzą się kompromitacji częstochowskiej Rady Miasta.

Zespół Redakcji - stronaoinvitro.pl