stronaoinvitro.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Uznanie dla aptekarki, nagana dla dyrektora sieci Euro-Aptek

Czy szykuje się bojkot Euro-Aptek ?

Redakcja serwisu stronaoinvitro.pl wyraża uznanie dla pracownicy apteki w Świdnicy, która odmówiła sprzedaży środków antykoncepcyjnych. Nie ma żadnych wskazań do sprzedaży środków antykoncepcyjnych, jako że z definicji nie są one lekami, a  jedynie środkami chemicznymi, które szkodzą także zdrowiu kobiety.

Jesteśmy przekonani, że gdyby klientka zamierzała kupić ów specyfik w celu leczniczym (co zdarza się rzadko), a nie celu antykoncepcyjnym (w jakim są z reguły sprzedawane), nie robiłaby z tego prowokacji medialnej posługując się Gazetą Wyborczą, tj. pismem reprezentującym ideologię antykatolicką i występującym przeciwko prawu naturalnemu. Niewykluczone, że od początku była to prowokacja tego pisma, które stara pozbawić się myślących ludzi prawa do kierowania się obiektywnymi normami moralnymi.

Nagana dla dyrektora Piotra Chudego z sieci Euro-Apteka
Jednocześnie wyrażamy oburzenie wobec wypowiedzi dyrektora regionalnego Euro-Apteki, Piotra Chudego, który straszył aptekarkę konsekwencjami, w tym "poważnymi problemami zawodowymi i konsekwencjami służbowymi". Takie postępowanie to jawny przykład dyskryminacji ze względu na poglądy i przekonania, mimo że zakłady pracy w Polsce zobowiązane były do podpisywania regulaminów wykluczających taką dyskryminację pracowników. Czyżby Euro-Apteka nie podpisała takiego regulaminu ? Co więcej, postępowanie aptekarki motywowane było poglądami wynikającymi z obiektywnej prawdy odnośnie szkodliwości hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

Dyrektor Chudy powinien przeprosić aptekarkę

Dyrektor Piotr Chudy winien przeprosić aptekarkę, która ostrzegła klientkę przed szkodliwymi konsekwencjami zdrowotnymi stosowania środków antykoncepcyjnych. Aptekarce należy się uznanie, także za to, że uniemożliwiła późniejsze dochodzenie roszczeń przez klientki, które stosowały środki antykoncepcyjne, jak np. w USA, wobec sieci Euro-Aptek.


Zespół Redakcji - stronaoinvitro.pl

Zobacz także:

Megaodszkodowania za antykoncepcję

Ofiary antykoncepcji pozywają Bayer