stronaoinvitro.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Przeciwko hitlerowskiej eugenice ? dość zabijania chorych dzieci !

W dzisiejszym głosowaniu Sejm opowiedział się przeciwko odrzuceniu projektu ustawy zakazującej aborcji eugenicznej, tj. zabijania dzieci poczętych, dlatego że są chore.
Niestety, przepisy zezwalające na taką zbrodnię funkcjonują obecnie w niby cywilizowanym Państwie. Mamy nadzieję, że projekt nie utknie w sejmowych komisjach. Według Mariusza Dzierżawskiego z Fundacji Pro - Prawo do życia ?potrzebne jest jeszcze większe zaangażowanie społeczne i o to serdecznie do wszystkich apeluje?.

Przypominamy, że również w procedurze in vitro ma miejsce zabijanie chorych zarodków po ich eugenicznej selekcji w diagnostyce preimplantacyjnej. Odbywa się to poza prawem, jednak invitrowcy jako argument według nich usprawiedliwiający ich haniebne praktyki, do tej pory przywoływali legalność ?aborcji eugenicznej?. Módlmy się i działajmy, aby te zbrodnicze procedury zostały całkowicie zakazane.


Zespół Redakcji ? stronaoinvitro.pl

Zobacz jak głosowali posłowie:

Jak głosowali posłowie ?

Notatki medialne:

?Przed głosowaniem dotyczącym projektów ustaw na temat życia lub śmierci niepełnosprawnych dzieci, posłowie debatowali m.in. o eksporcie min przeciwpiechotnych do państw afrykańskich, na których ?masowo giną niewinne dzieci", oraz angażowaniu dzieci w konflikty zbrojne. Podczas dyskusji politycy SLD i Ruchu Palikota bardzo głośno krzyczeli o potrzebie ochrony dzieci przed okrucieństwami wojny. W kilka minut później zagłosowali za liberalizacją przepisów pozwalających na zabijanie dzieci tylko dlatego, że mogą urodzić się chore.?


Za: http://www.stopaborcji.pl/index.php/391-sejmowe-nie-dla-aborcji-eugenicznej-to-dopiero-poczatek-wojny-o-zycie

?Dzisiejszy sukces sejmowy nie jest jednak końcem batalii o życie. Do dalszej walki zachęca wszystkich Mariusz Dzierżawski: - Mimo tego, że media mainstreamowe i ważni funkcjonariusze partii mówili, że projekt zostanie w pierwszym czytaniu odrzucony, stało się inaczej. Teraz aby ten projekt nie utknął w komisjach sejmowych i żeby nie został odrzucony w kolejnym czytaniu potrzebne jest jeszcze większe zaangażowanie społeczne i o to serdecznie do wszystkich apeluję. Polska woła o ludzi sumienia.?

Za: http://www.stopaborcji.pl/index.php/391-sejmowe-nie-dla-aborcji-eugenicznej-to-dopiero-poczatek-wojny-o-zycie


- Jestem zdumiona, że przywódca PSL Waldemar Pawlak, którego partia w kampaniach wyborczych prezentuje się jako partia chrześcijańska i ludowa, głosował za tym, żeby zabijać dzieci chore w łonach matek. Drugą nieprzyjemną niespodzianką jest to, że wstrzymał się od głosu pan minister Gowin, który kreowany jest w mediach na przywódcę stronnictwa konserwatywnego, chrześcijańskiego i katolickiego w Platformie Obywatelskiej ? oceniła prof. Krystyna Pawłowicz.

- To, że tacy politycy jak np. Waldemar Pawlak z PSL - szef partii i wicepremier, opowiadają się za zabijaniem nienarodzonych dzieci to skandal i rzecz nie do zrozumienia. W tak istotnej sprawie nie ma zdania również minister Jarosław Gowin, który wstrzymał się od głosu, to też jest bardzo zaskakujące ? powiedział Stanisław Pięta.

Uważany za konserwatystę Jarosław Gowin ujawnił swoją opinię na temat zabijania nienarodzonych po wyjściu z głosowania, w sejmowych kuluarach. - Jestem zwolennikiem utrzymania obecnego kompromisu i gdy dojdzie do ostatecznego głosowania, będę głosował przeciwko jakimkolwiek zmianom, już nie mówię o liberalizacji, ale także o zaostrzeniu tych przepisów ? tłumaczył się Gowin.?To bardzo pocieszająca wiadomość. Liczyliśmy po cichu, że tak się stanie. Zadecydowała nieduża różnica głosów. Jest to efekt ciężkiej pracy, jaką wykonywaliśmy w ostatnich latach? ? powiedział Jacek Sapa. Jego zdaniem, ?to, że od wielu lat działają ruchy pro-life, jest bardzo ważne?, ale jeszcze ważniejsze jest to, że starają się one wpływać na zmianę obowiązującej ustawy, przekonując do tego posłów i opinię publiczną. - Musimy utrwalić obyczaj, który został przyjęty: większość społeczeństwa nie toleruje aborcji ? powiedział KAI Sapa.

Dzisiejsze głosowanie w Sejmie nazwał pierwszym krokiem do zmiany ustawy z 1993 r. - To jest ustawa, która mówi o cywilizacyjnym, a nie socjalno-bytowym charakterze naszego kraju. Bez podstawy cywilizacyjnej nie jesteśmy w stanie stworzyć lepszego ładu społecznego ? podkreślił Jacek Sapa, który był współorganizatorem akcji mającej na celu poparcie obywatelskiego projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Projekt przepadł w poprzedniej kadencji Sejmu.