stronaoinvitro.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

KOMUNIKAT w sprawie profanacji na Jasnej Górze

Bezwzględnie potępiamy akt profanacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Widząc natężenie ostatnich ekscesów antykatolickich w Polsce widzimy, że:

1. Problemem nie jest wydumany i medialnie nagłaśniany "antysemityzm", ale bolszewicki antykatolicyzm.

2. Antykatolickie ekscesy to prawdziwe pokłosie ideologii rozsiewanej przez ateistyczne partie jak Ruch Palikota, Platforma Obywatelska, SLD, przy jak zwykle biernej i konformistycznej postawie PSL.

3. Ekscesy te przybierają formę nie tylko "mowy nienawiści", ale już jawnych czynów nienawiści, wobec przedmiotów czci i kultu religijnego oraz osób duchownych, księży i sióstr zakonnych.

4. Żądamy, aby pan Michał Boni, minister który zapowiada cenzurowanie kazań w kościołach, szukał mowy nienawiści na wiecach ww. środowisk oraz w zaprzyjaźnionych z nimi mediach TVN, Polsat, Newsweek, Gazecie Wyborczej, Polityce, NIE.

5. Uważamy, że osoba, która dokonała profanacji obrazu Matki Bożej, powinna być ujawniona z imienia, nazwiska i zdjęcia. Bezkarność w tym przypadku będzie zachętą dla innych tego typu bluźnierców i przestępców.

6. Incydent ten musi stać się sygnałem dla nas wszystkich, abyśmy nie tolerowali nienawiści wobec Kościoła Katolickiego we własnych środowiskach pracy, znajomych, szkołach, mediach. To zdarzenie to najwyższy sygnał alarmowy, po którym musimy powiedzieć: DOŚĆ.

Zespół Redakcji serwisu stronaoinvitro.pl


***

  Czy to "tylko" wybryk podszczutego przez media i ateistyczne środowiska indywidualnego fanatyka, czy zorganizowana prowokacja, badanie reakcji, a może przekierowywanie emocji w określonym celu ? Wiele dowiemy się po reakcji organów sprawiedliwości. Oby tylko nie dały przyzwolenia na bezkarność. Wiadomo, że danie zielonego światła na takie czyny jest celem ateistycznych środowisk.
Czy chodzi też o odwrócenie uwagi Polaków od destrukcji Państwa z udziałem obecnie rządzących, może od ważnego wydarzenia w nadchodzących tygodniach ? Dla normalnego człowieka może wydawać się niewiarygodne, że istnieją w Polsce środowiska wykorzystujące akty profanacji i świętokradztw do celów socjotechnicznych. Ale przecież bluźnierstwa sączą się w tych środowiskach codziennie, czego media są naocznym dowodem. Te czyny to prosta konsekwencja szerzonych idei. Na co liczył sprawca wchodząc do kaplicy i dokonując zniewagi około godziny 8-mej w niedzielę, gdy z racji mszy kaplica jest pełna ludzi ? Skoro był pewien, że zostanie złapany, ma zapewne za sobą szerokie plecy... Miejmy na uwadze szeroki kontekst sprawy.