stronaoinvitro.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Arłukowicz ! Nie chcemy finansowania klinik in vitro, ale oddłużenia Centrum Zdrowia Dziecka !

Minister Zdrowia zapowiedział, że w najbliższych dniach przez kierownictwo resortu zostanie przyjęty program, w ramach którego będzie finansowane in vitro. Program ma ruszyć od 1 lipca.W związku z informacjami ?Dziennika Gazety Prawnej? o ewentualnym przesunięciu startu programu finansowania in vitro na październik, Bartosz Arłukowicz zapowiedział, że program jest już gotowy i zostanie wdrożony zgodnie z planem. Według ?DGP? w projekcie wyceniono jednak jeden cykl zapłodnienia na ok. 7,5 tys. zł, a prywatne kliniki twierdzą, że to zdecydowanie za mało.

- Program jest przygotowany i gotowy do przyjęcia przez kierownictwo co stanie się w najbliższych dniach. Potem rozpocznie się proces kwalifikacji świadczeniodawców, czyli klinik, które będą przeprowadzały tą procedurę. Program ruszy od 1 lipca ? zapewnił Arłukowicz, który uczestniczył w posiedzeniu Komisji Trójstronnej poświęconemu służbie zdrowia.

Rzecznik prasowy resortu zdrowia Krzysztof Bąk zapewniał, że wbrew niektórym doniesieniom medialnym program - zgodnie z zapowiedzią Prezesa Rady Ministrów - zostanie uruchomiony w lipcu bieżącego roku. Jak poinformował, trwają prace nad ostateczną akceptacją dokumentu i uruchomieniem procedury konkursowej.

Zgodnie z założeniami programu, w ciągu trzech lat ma on objąć 15 tys. par. Refundacja ma być dostępna dla par (nie tylko małżeństw), które udokumentują, że od roku bezskutecznie leczą niepłodność.

Za: Arłukowicz forsuje in vitro - niezalezna.pl