stronaoinvitro.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Oświadczenie prof. Gadzinowskiego dot. manipulacji w artykule o in vitro

Oświadczenie prof. Gadzinowskiego ? opublikowane w Gazecie Lekarskiej

Tekst prof. Rafała Kurzawy i prof. Sławomira Wołczyńskiego - pracujących w prywatnych klinikach in vitro -  spotkał się z oświadczeniem prof. Janusza Gadzinowskiego.

 

Oświadczenie prof. dr hab. med. Janusza Gadzinowskiego - Kierownika Klinika Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu ? opublikowane w Gazecie Lekarskiej nr 04/2011 (str. 64).


"Oświadczenie.

W nawiązaniu do fragmentu artykułu ?Nauka i wiedza medyczna jest jedna?, zamieszczonego w GL nr 02.2011., cyt.? W klinice prof. Gadzinowskiego przebywało dużo dzieci po pozaustrojowym zapłodnieniu (często byli to nasi pacjenci) i zapewniamy, że dzieci te nie stwarzały innych problemów neonatologicznych niż dzieci z ciąż poczętych naturalnie.? oświadczam, że Autorzy nie kontaktowali się ze mną i w związku z tym nie znają faktów dotyczących noworodków w Klinice, w której jestem kierownikiem. W związku z tym, Autorzy nie mieli podstaw do takiego oświadczenia. Ocenę tej sytuacji pozostawiam czytelnikom.  Z poważaniem Prof. dr hab.Janusz Gadzinowski"  (Gazeta Lekarska 04/2011 str. 64)